Filozofia
eko-odpowiedzialności

Przestrzegamy w sposób rygorystyczny zasad zrównoważonego procesu produkcyjnego (Zielonej Chemii), wywierającego minimalny wpływ na środowisko naturalne.

Mając wolny wybór wykluczyliśmy ze składu mydeł wytwarzanych pod naszą marką olej palmowy - przede wszystkim dlatego, że plantacje olejowca gwinejskiego są zakładane na terenach, gdzie wycięto równikowe lasy deszczowe i w sposób nieodwracalny zniszczono istniejące wcześniej, złożone ekosystemy. Powiększające się obszary upraw palmy olejowej przyczyniają się w konsekwencji do degradacji środowiska naturalnego i w sposób pośredni przyśpieszają postępujące zmiany klimatyczne, co budzi w nas moralny sprzeciw.

Z myślą o ograniczeniu ilości odpadów nasze mydła są sprzedawane w minimalistycznym opakowaniu z kartonu kraftowego, nadającego się w 100 procentach do recyklingu. Żadne z naszych mydeł nie zawiera SLS/SLES i nie było testowane na zwierzętach.

Stosowana przez nas metoda produkcji w oparciu o procesy zmydlania na zimno jest metodą oszczędzającą zapotrzebowanie na energię oraz wodę i minimalizującą jednostkowy ślad węglowy oraz ślad wodny w porównaniu do innych metod produkcyjnych. Wszystkie wytwarzane przez nas mydła spełniają obowiązujące w Polsce normy bezpieczeństwa. Mając na uwadze szacunek dla środowiska naturalnego nasze mydła nie tylko wytwarzamy ręcznie, ale również ręcznie kroimy i ręcznie konfekcjonujemy.W celu wprowadzenia w życie zasady neutralności dla środowiska naturalnego oraz przestrzegania polityki zrównoważonego rozwoju w całej naszej działalności, począwszy od czerwca 2022 roku będziemy pakowali nasze wyroby przed wysyłką do klientów w duże kartony pozyskiwane z punktów handlowych jako makulatura.

Sklepy traktują takie opakowania jako jednorazowe. My dając tym opakowaniom drugie życie zapobiegniemy poddaniu ich przyśpieszonemu recyklingowi, a niewykluczone, że również ochronimy środowisko przed wywiezieniem ich na składowisko odpadów.Uważamy, że czyste, niezniszczone, niepoplamione i nieoklejone taśmami, bądź obcymi etykietami opakowania kartonowe mogą być bez najmniejszych problemów użyte powtórnie przez nas, do wysyłki naszych towarów.

Chcemy, aby poprzez wprowadzanie takich oszczędności chronione było nasze wspólne środowisko naturalne.

Adres

ul. Franciszka Kleeberga 9
61-615 Poznań, Polska

Telefon

+48 502 540 777

E-mail

POL-CRAFT SOAPERY